Anne Sütü Nasıl Arttırılır?

      Yorum yok Anne Sütü Nasıl Arttırılır?

Anne Sütü Nasıl Arttırılır?

 

Anne sütü nasıl arttırılır , anne sütünü arttırmak için izlenecek yollar nelerdir isimli konular hakkında bilgi vereceğim.

ANNE SÜTÜ NASIL ARTTIRILIR? ANNE SÜTÜNÜ ARTTIRMAK İÇİN BESLENME YÖNTEMLERİ

Henüz yeni doğmuş olan bebekler, ihtiyaçlarını annelerinin yardımı ile gidermektedir. Aynı zamanda beslenmek için anne sütüne ihtiyaç duymaktadırlar. Anne sütü doğrudan çocuğun vücuduna karıştığı için bir annenin , beslenmesine dikkat etmesi oldukça önemlidir. Anne sütünü arttırmak ve anne sütünü bebek için daha sağlıklı hale getirmek bir annenin elindedir. Anne sütü nasıl arttırılır sorusunun cevabını merak ediyorsan, okumaya devam edebilirsin.

Sağlıklı bir bebek ilk altı ay boyunca anne sütü ile beslenmelidir. Anne sütü A vitamini , B ve C vitamini bakımından oldukça zengindir. Bebeğin kemiklerinin gelişmesinde ve sağlıklı büyümesinde en büyük etken anne sütüdür.

Anne sütü yeterli olmayan bir çok anne vardır. Bu durum belirli beslenme ve belirli tekniklerle çok kolay bir şekilde olumlu sonuca ulaşabilir. Yani anne sütünü arttırmak mümkündür. Bir çok doktor anne sütünün büyük bir kısmının sudan oluştuğunu belirtmektedir. Bu nedenle sıvı tüketimi anne sütünün artış göstermesi için oldukça önemli bir durumdur. Yeni doğum yapmış ya da doğumdan birkaç ay sonra hem bebeği emzirirken hem de vücudunda ki değişiklerden dolayı su ihtiyacı standart bir güne göre kat kat daha fazladır. Bu nedenle bir anne hem kendi sağlığı hem de sütünün artı göstermesi için bol bol sıvı tüketmelidir. Bu sıvı yalnızca su değildir. Ayran , komposto gibi içecekler de anne sütünü arttırmakta oldukça etkilidir. Çoğu uzman alkolsüz malt içeceklerin anne sütünü arttırdığını bu nedenle emziren annelerin ayran ve komposto gibi sıvıları bol miktarda tüketmeleri gerektiğini belirtmektedir.

ANNE SÜTÜNÜ ARTTIRMAK İÇİN TEKNİKLER

Anne sütü nasıl arttırılır ? Anne sütünü yalnızca beslenme değil aynı zamanda bebeği emzirme şekilleri de etkilemektedir. Bebeği emzirirken tek taraflı emzirilmemelidir her iki göğüs de bebeği emzirirken kullanılmalıdır. Eğer yapılabiliyorsa sırayla emzirmek hem sütünüzü artırmak amacı hem de sizin vücudunuz açısından çok daha önemli ve sağlıklıdır.

Emzirirken göğüslere masaj yapmak göğüslerde süt miktarının artmasına yardımcı olan bir diğer durumlardan birisidir. Emzirdiğiniz esnada göğsünüze yavaş yavaş masaj yaparak hem sütünüzü arttırmış hem de karnını doyurmakta olan bebeğinize bir miktar yardım etmiş olacaksınız.

Anne sütünü arttırmak için öncelikle uyku düzenine önem vermeli ve bebek uyud

uğu zaman uyuyup dinlenmeye çalışmalısınız. Uyku bir çok sağlık durumunu düzenlemenin yanında anne sütünün artışında da yardımcı olmaktadır. Uyku düzeni olan bir anne bebeğini emzirirken çok daha kolay ve fazla süt ile emzirmiş olur. Bu durum hem bebeğin karnını doyurmasında hem de annenin bebeğini doyururken sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmiş olmasını etkiler.

Tüm bunların yanı sıra bebeğinizi emzirmeden önce göğüslerinize yapacağınız sıcak kompers vücudunuzda ki kan dolaşımının hızlanmasına ve bunun yanı sıra anne sütünü arttırdığına oldukça büyük ölçüde katkı sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir