Android Telefon Şarj Problemi

Android telefon şarj problemi çözümü bu yazıda gizli. Hepimizin en çok sıkıntı çektiği şey belkide telefonlarımızın şarj problemidir. Eğer sizde; gece yatarken şarjım %100’dü fakat sabah uyandığımda %85’e düşmüş diyorsanız bu yazıyı dikkatli bir şekilde okumaya devam edin. Öncelikle en büyük sarj düşmanlarını sıralamak istiyorum. Soru ve sorunlarınızı yorumda belirterek bizden yardım isteyebilirsiniz.

WiFi – Mobil Veri’yi Kapatın!

Telefonu kullanmadığınız zamanlar internet erişimini tamamen kapatmanız şarj tasarrufuna yol açacaktır. WiFi, Mobil veriye göre biraz daha fazla şarj yeme özelliğine sahip. Bu ikisini kapatmadığınızda telefonunuzun arka planında sürekli aktif olarak çalışacaklar ve hem şarjınızı hemde internet kotanızı bitirecektir. Şarj tasarrufu için dikkat etmeniz en önemli etken budur.

 

Arka Planda Çalışan Uygulamaları Sürekli Temizleyin!

Telefonu kullandığınızda ve kullanmadığınızda arka plan uygulamalarını sürekli temizlemeye çalışın. Özellikle kullandığınız zaman bunu yapmak size büyük oranda şarj tasarrufu sağlayacaktır. Kullanmadığınız uygulamaları arka plandan atın. Bunu yapmak hem şarj hemde telefon performansı açısından önemli.

 

Sosyal Medya’da İşiniz Bitince Uygulamayı Tamamen Sonlandırın!

Facebook veya İnstagram gibi popüler uygulamaları sık kullanıyorsanız ve sürekli aktifseniz bunu dikkatli okuyun. Android telefon şarj problemi olarak en büyük düşmanlardan biriside sosyal medya uygulamalarıdır. Bu da hem performans açısından hemde şarj tasarrufu açısından önemli bir konu. İnstagramda gezindikten sonra çıkış yaptınız ve uygulamayı kapattınız diyelim, sizce artık o uygulama telefonunuzda çalışmıyor mu? Tabikide ÇALIŞIYOR. Uygulamayı tamamen kapatmak için telefonunuzun ayarlar bölümüne girip seçtiğiniz uygulamayı sonlandırmanız gerekiyor. Eğer bu işlemi yapmazsanız uygulama hala arka planda çalışacaktır. Bu sadece sosyal medya uygulamaları için değil tüm uygulamalar için geçerli bir işlem.

 

Her Şeyi Yaptım Ama Yinede Şarjım Çabuk Bitiyor?

Söylediklerimin tamamını uyguladıysanız ve hala bir çözüm bulamadıysanız telef

onunuzda sorun var demektir. Bu sorun ne yazıkki çözümü olmayan bir sorun olarak karşınıza çıkıyor. Biraz da olsa bir fayda görmek istiyorsanız telefonunuz bataryalıysa gidin yeni batarya alın. Aksi takdirde telefonu garantiye ya da teknik servise göndermek hiçbir fayda sağlamayacaktır.

 

android telefon şarj problemi, android telefon, şarj problemi, şarj sorunu

 

3 comments

  1. iphone kullanıyorum eski telefonum android sürümlüydü. Şimdi çok memnunum pil performansından teşekkürler.

    1. en kaliteli android telefonun bile ömrü maksimum 1 yıldır , kesinlikle herkesin yavaş yavaş iosa geçmesi gerekiyor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir