2017 Jandarma Uzman Erbaş Alımı Sonuçları

      Yorum yok 2017 Jandarma Uzman Erbaş Alımı Sonuçları

2017 Jandarma Uzman Erbaş Alımı Sonuçları açıklandı. Kasım ayında başvuruları yapılan 2017/11 Jandarma Uzman Erbaş alımlarının sonuçlarını öğrenmek için yazıyı okumaya devam edin. Jandarma Genel Komutanlığının yaptığı ve ilk defa askerlik şartı aranmaksızın lise mezunlarının alındığı ilana talep çok fazla oldu. Yoğun talep yüzünden başvuru yapan adayların tamamını çağıramayan Jandarma G.K. çağırmadığı adayları bir dahaki alımlarda çağırmayı planlıyor.

 

BAŞVURU SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

Çağrı yapıldığı halde seçme sınavları aşamasına katılmayan adayların ön başvuru işlemleri sonlandırılacak. Asıl başvurular ise, istenen belgeler ile seçim aşaması sınavlarına gelinmesi ve belgelerin kayıt kabul kuruluna teslim edilmesi ile yapılmış olacak.

Seçme sınavları tarihleri www.jandarma.gov.tr internet adresinde yayımlanacak.

 

UZMAN ERBAŞ MAAŞLARI NE KADAR?

Uzman erbaşlar göreve başladığı ilk günden itibaren 2017 yılı itibariyle 3 bin lira civarı maaş almaktadırlar. Tabi, bu maaş riski olmayan Batı illerinde görev yapan jandarma uzman çavuşlar için geçerlidir. Jandarma uzman çavuş ile diğer uzman çavuşların maaşları aynıdır. Terör olaylarının yaşandığı bölgelerde görev yapan uzman erbaşlar 5 bin ile 7 bin TL arası maaş almaktadırlar. Bu miktar, terör riskine göre verilen yüzdeye göre değişmektedir.

 

MÜLAKATA GÖTÜRÜLECEK EVRAKLAR NELER?

1- Sınava Çağrı Belgesi: Genel ağdan (İnternet) adayın ön başvurusunun kabul edildiğine dair bilgisayar çıktısı,

2- Nitelik Belgesi (Kapalı ve Mühürlü Zarf içinde): Halen silah altında bulunan adaylar için KKY 51-3(B) K.K.K. Uzman Erbaş Yönergesi EK-Ç’sinde belirtilen esaslara ve KaraNET’te bulunan nitelik belgesi kontrol formuna göre tanzim edilen nitelik belgesi (TABLO-3), nitelik belgesi kontrol formu ile birlikte kapalı, mühürlü zarf içerisinde olacaktır. Nitelik belgesine adayın kuvveti, sınıfı ve branşı da yazılacak, açık olarak getirilen nitelik belgeleri kabul edilmeyecektir. Sınav tarihleri, dağıt

m iznine denk gelen adaylar, nitelik belgelerini acemi eğitimi gördükleri eğitim birliğinden alacaklardır. Acemi birliğinde eğitim gören adaylar ise nitelik belgelerini bulundukları eğitim birliğinden alacaklardır.

3- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Adayın kendisine ait nüfus cüzdanının aslı (Askerlik hizmetine devam eden adaylar dâhil) ve bir adet fotokopisi.

4- Öğrenim Diploması:
(a) Lise diploması: Aslı (Adayın yanında olacaktır.) ve bir adet fotokopisi getirileceklerdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir